KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7428035
nr 742 8035
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Akvarell, Einar Jolin (1890-1976), signerad Åre 1932, motivets mått: 23x30
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
5.700 kr
måndag 27 februari 2012
3.000 kr
ledande budet*
2.100 kr
2.500 kr
2.700 kr
3.000 kr
3.200 kr
3.400 kr
- Klassiska